Siirt bıttım sabunu ile saç dökülmesini durdurunSite Haritası

Anasayfa


Siirt bıttım sabunu saç dökülmesine karşı etkilidir. Bıttım sabunu cilt içinde kullanılabilir. Siirt bıttım sabunu üretimini kendimiz yapmaktayız.
40 TL
(KDV dahil)

Siirt fıstığı, çifte kavrulmuş ana çatlaktır. Siirt fıstığı iri ve olgun tanelerden oluşmaktadır. Siirt fıstığı çatlama oranı yüksektir. Siirt fıstığı
40 TL
(KDV dahil)

Siirt fıstığı taze iri dolgun taneleri ile çatlama oranı yüksek lezzetine doyum olmayan bir fıstık çeşididir. Siirt fıstığı tuzsuz
40 TL
(KDV dahil)

pervari karakovan balı, yaklaşık altı ay boyunca iğne ucu kadar güneş görmeyen kovanlarda, yüksek rakımlı dağların eteğinde üretimi yapılmaktadır.
115 TL

pervari balı 2600 rakımlı yüksek dağlarda üretilen kaliteli organik baldır. %100 doğal katkı maddesi içermeyen pervari balı süzme balı
90 TL
(KDV dahil)

Siirt fıstığı, Badem İçi, Ceviz İçi ve kuru üzüm gibi enerji parçacıklarının bir araya geldiği harika enerji güç deposudur.
35 TL

siirt yerli ceviz hergün bir avuç kadar tüketilmesi durumunda insan sağlı açısından önemli bir yer tutmaktadır. Özellikle gelişim çağında olanların
45 TL
(KDV dahil)

Siirt fıstığı, siirt bıttım sabunu, pervari karakovan balı, ve karışık siirt fıstığından oluşan avantaj sepeti şok fiyata sizlere ulaştırıyoruz
175 TL
(KDV dahil)

Türk kahvesine göre daha yumuşak bir tada sahip olan menengiç kahvesinin, antioksidan ve fenolik bileşenleri sayesinde vücudu kansere karşı korur.
15 TL

Çağlası, meyve içi çerez olarak yenir; şekerlere, pastalara konur. Ayrıca ikisi arasında taze iç badem olarak da tüketilmektedir.
45 TL
(KDV dahil)

Siirt Battaniyesi Çift Kişilik İstenilen Renk ve boyut şeçeneklerini belirleyebilirsiniz
90 TL
(KDV dahil)

Sitemizde satışını yaptığımız Siirt fıstığı tamamı kendi bahçelerimizden toplanmaktadır. Her aşaması bizlerin kontrolünden geçer. Online olarak satışını yaptığımız Siirt fıstığının tamamı birinci kalite çifte kavrulmuş ana çatlaktır. Genellikle fıstık ağaçlarında kendi dallarında kendi kendine çatlayan iri taneli fıstıklar insan eli ile tek tek seçilir. Piyasada Siirt fıstığı adı altında satışa sunulan İran fıstığı ve Siirt fıstığının ağaçlarında çatlamamış olarak çıkan ve daha sonra pense yardımı ile çatlatılan fıstıklar malesef Siirt fıstığı adı altında satılmaktadır. Tarafımıza vermiş olduğunuz Siirt fıstığı ürün iade garantisi adı altında beğenmediğiniz durumda iade edebilir; paranızı hiçbir kesinti olmadan alabilirsiniz. Bizleri tercih eden bütün müşterilerimize teşekkür ediyoruz.

Siirt fıstığı her yıl eylül ayının sonlarına doğru çiftçiler tarafından uzun uğraş ve emek ile hasad işlemi yapılmaktadır. Eylül aylarında toplanmaya hazır olan Siirt fıstığı bağ ve bahçelerde günlük 40 tl ile 50 tl arasında değişen yevmiye ile tutulan işçiler tarafından  toplanmaktadır.  Toplama işlemi süresi bağın veya bahçenin büyüklüğüne barındırdığı ağaç sayısına göre değişkenlik göstermektedir. Özellikle büyük ve eski fıstık ağaçlarından fıstık toplamak diğer fıstık ağaçlarına göre çok daha zahmetli bir iştir.
 siirt fıstığı

Siirt fıstığı toplama işlemi bittikten hemen sonra dallarından ve yapraklarından tane tane ayıklanarak çuvallara doldurulur. Daha sonra toplanan Siirt fıstığı kabuklarından ayıklanmak için merkeze yakın yerlerde kurulan irili ufaklı küçük ölçekteki tesis ve fabrikalarda kabuklarından ayıklanarak yıkanır. Fıstık fabrikalarında bu işlem kısa sürmektedir. Hemen akabinde ayıklanarak posasından ve yeşil kabuklarından ayrılan Siirt fıstığı su dolu havuzlara boşaltılır. Suyun kaldırma kuvvetinden yararlanılarak içi boş olan fıstıklar suyun yüzeyine dolu fıstık taneleri ise alt tarafta kalarak bir birinden ayrılır. Bu işlemi takip eden diğer bir iş ise dolu ve boş fıstıkların köylerde evlerin damlarına serilerek kurutulmasıdır. Kızgın güneşin altına bekeleme süresi yaklaşık olarak en az 2 veya 3 gün olarak değişkenlik göstermektedir.

 siirt fıstıgı

Kurutulma aşamasından çıkan Siirt fıstığının en zor ve zahmetli aşaması olan kapalı ve açık olan fıstık taneleri  birer birer insan eli ile bir birinden ayrılır. Ağaçta kendi kendine çatlamış fıstıklar kapalı fıstıklardan ayıklanır. Siirt fıstığı ağacında kendiliğinden çatlamış fıstık tanelerine ana çatlak denilmektedir. Kapalı fıstık taneleri ise penseler ile çatlatılmaktadır. Bu fıstık türünede halk arasında pense çatlak fıstığı denilmektedir. Pense çatlak Siirt fıstığı ana çatlak Siirt fıstığından daha ucuza satılır.

 siirt fıstığı

Siirt fıstığı tezgahlarda tüketici ile buluşmadan en son aşama ise kavurma işlemidir. Siirt fıstığı Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürlüğü ekipleri tarafından belirlenen kriterlere göre kavurularak tuzlanmaktadır. İşte eşsiz lezzeti ve iri taneleri ile tüketicilerin vazgeçilmezi haline gelen Siirt fıstığı bu zorlu ve zahmetli emek ve çabanın ürünüdür. Yukarıda sırası ile sayılan işlemlerden sonra Siirt fıstığı kuruyemişler başta olmak üzere tezgahlarda yerini almaktadır. siirt fıstığı

Bizi Tercih Etmeniz için Bir Sürü Nedenimiz  Var

Bizler yaklaşık 10 yılı aşkın zamandır güzel şirin ilimiz Siirt yöresine ait olan ürünlerin satışını yapmaktayız. Günümüzde gelişen iletişim teknolojisinin gücünüde arkamıza alarak online satış sistemi ile artık Türkiye'nin neresinde olursanız olun herhangi bir aracı olmaksızın siz değerli müşterilerimize en taze en kaliteli ürünlerini ulaştırmaktayız. 

  • Üretimi sadece Siirt ilinde yapılan  Siirt fıstığını kendi bahçelerimizden topluyoruz. Toplama aşamasından sonra temizlenme, ayıklanma, kavurma gibi bütün aşamaları bizlerin nezaretinde gerçekleşmektedir. Sofralarınıza ulaşana kadar hiç bir aracı söz konusu değildir. Bütün fıstıklarımız tek tek insan elleri ile çatlamış olanları seçilerek pazarlanmaktadır. Kapalı çatlamamış Siirt fıstığın 1 kg içerisinde sadece %1 oranında olup %99 gibi yüksek çatlama oranına sahip oluşu ile Avrupa standartlarınada uygundur. idda ediyoruz ki orjinal kaliteli Siirt fıstığı tüketen insanlar bu lezzetin tiryakisi olacaktır.
  • Birçok zengin kültüre sahip olan ilimiz doğal ve eşsiz güzellikleri akarsuları, yaylaları ovaları, birbirinden yüksek dağlara sahiptir. Her biri yaklaşık olarak 2000- 3000 metre yüksek dağların eteklerinde zengin bitki ve çiçek florasına sahip yaylara kurulan karakovanlar ile bal üretimi yapmaktayız . Pervari karakovan balı olarak bütün dünyada tanınan ve Osmanlı Devleti zamanında bile şifa hanelerde ilaç niyeti ile kullanılan tamamı organik ve katkısız pervari karakovan balını sizlerin beğenisine sunuyoruz. Türkiye'de üretimi yapılan ve reklamlar sayesinde fahiş fiyatlara satılan Anzer balı ile kıyaslandığında Pervari karakovan balı çok daha faydalı olduğu kanıtlanmıştır.  
  • Doğanın bizlere sunduğu güzellikler bu kadar ile sınırlı değildir. Yeterki bizler bu güzellikleri kirletmeyelim ve faydalı bir şekilde kullanmasını bilelim.
  • Saç dökülmesi şikayeti başta olmak üzere kepek, akne, egzema, mantar, sedef gibi hastalıklara karşı birebir etkili olan Siirt bıttım sabunu ile bu sorunlarınıza çözüm bulabilirsiniz. Geleneksel yöntemler ile yıllardır bölgede üretilen doğal sabunlar 5 yıldızlı otellerde daha kullanılmaktadır. Yan etkisi bilinen kimyasal bazlı pahalı şampuanlar yerine doğal bıttım sabununu kullanmak hem sağlığınız için hemde cebiniz için faydalı olacaktır.
  • Bütün ürünlerimizde kargo ücreti, kdv, hizmet bedeli gibi ekstra hiçbir süpriz bir ödeme ile karşılaşmıyorsunuz.
  • Türkiye'nin en ucra köyünde bile olsanız siparişi verdiğiniz SİİRT FISTIĞI, SİİRT BİTTİM SABUNU, PERVARİ KARAKOVAN BALI, ve diğer ürünlerimizi kapınıza kadar gönderiyoruz.
  • Siirt fıstığı online sipariş verilen ürün teslim olduktan sonra ücretini kapıda ödeme kolaylığı ile yapabilirsiniz.
  • Her ne sebep ile olursa olsun satın aldığınız üründen memnun kalmadığınız takdirde ürünü kayıtsız şartsız geri alıyoruz. Bu işlem sırasında ödediniz ücretten her hangi bir kesinti olmaksızın tarafınıza geri ödeme yapmaktayız.
  • Bizler müşterilerimiz ile alışverişlermizi tek sefer mantığı ile değil devamlı olarak yapmayı hedefliyoruz.

Siirt Fıstığı, Pervari Karakovan Balı, Siirt Bıttım Sabunu

                          SİİRT FISTIĞI 


Siirt fıstığının insan vücudu açısından çok önemli faydaları vardır. İçerdiği yağ-karbonhidrat dengesi insan sağlığı açısından gerekli olan değerlere sahip olduğu bilimsel olarak kanıtlanmıştır.  Siirt fıstığı özelliği bakımından içerdiği enerji miktarı nedeni ile bölgede enerji hapı olarak bilinmektedir. Yoğun olarak spor  ve cinsel aktivite gibi faaliyetlerde insan vücudunun gereksim duyduğu enerji ve protein açığının Siirt fıstığı tek başına kapatabilmektedir.

Siirt fıstığı verdiği enerji ile Malnütrisyon hastalığı ( enerji protein eksikliği hastalığı ) olarak bilinen hastalığı önlemektedir. Bu hastalık genel olarak insan  vücudunda büyüme ve gelişmede gerilikler ile vücutta başlayan zayıflıkla kendini gösterir. Yeterli miktarda alınan Siirt fıstığıyla tüketilmesi durumunda bu hastalık bertaraf edilmiş olur.

Siirt fıstığının faydaları diğer bir önemli özelliği mineral maddelerce zengin olmasıdır. Mineraller vücut suyunun dengede tutulmasına yardımcı olmaktadır. Vücut fonksiyonlarındaki değişmelerde düzenleyici rol oynar. Mineral maddelerden özellikle Kalsiyum (Ca), Fosfor (P) Demir (Fe) ve Potasyum (K) yönünden oransal içeriği sağlıklı beslenme için istenen seviyededir.

Günlük besin alınımında vücuda katılan kalsiyum vücut işleyişinde önemli yer tutar. Siirt fıstığının 100 gramında  yaklaşık olarak 131 mg kalsiyum vardır. Özellikle kalp damar riski olanların diyetinde yeterince yer almalıdır. Çünkü kalsiyum kan basıncını düzenleyici etkiye sahiptir. Bundan başka kalsiyum ve fosfor, kemik ve diş sağlığı açısından önemlidir. Sağlıklı ve sağlam bir diş yapısı için Siirt fıstığının tüketilmesi önerilmektedir.

İnsan kemikleri belirli bir yaşa kadar sürekli gelişmekte ve güçlenmektedir. Belirli bir yaştan sonra bu olay tam tersine bir hareket izler. Özellikle otuz yaşından itibaren ve bilhassa kadınlarda menopoz sonrası kemiklerden kalsiyum çekilmesiyle kemik hacmi azaldığından bu dönemlerde düzenli olarak alınacak Siirt fıstığı bu önemli sağlık sorununa çözüm olabilecektir. Güçlü ve sağlıklı kemikler içinde Siirt fıstığının düzenli bir şekilde tüketilmesi önerilir.

Mineral maddelerden demir miktarı oranı 100 gr Siirt fıstığında 7,3 mg’dır. Bu oran diğer sert kabuklu meyve türleriyle etteki demir içeriğinden iki kat daha fazladır. Bu zenginliğe sahip Siirt fıstığını tüketilen besinlerimiz arasına katarsak vücuttaki kansızlık önlenir. Siirt fıstığı her gün tüketerek  kan yapımına yardımcı olan demiri vücuda yeterli miktarda alınmış olur.

Siirt fıstığı vitamin A,E,C,B,B1,B6 yönünden zengin bir içeriğe sahiptir.

 

A vitamini kompleksince zengin Siirt fıstığı bu sayede insan vücudunu mikroplara karşı koruyarak vücut direncini arttırır. Bunun yanında görme ile ilgili etkisi olan bir vitamin olması nedeniyle Siirt fıstığının önemi artmaktadır.

100 Gr Siirt fıstığında 230 ıu A vitamini bulunması özellikle hamile kadınların hamilelik dönemlerinde almaları halinde anne karnındaki bebeğin gelişmesi açısından oldukça önemlidir.

Siirt fıstığı E ve C vitaminlerince de yoğun bir besin maddesidir. Antioksidan vitaminler olması nedeniyle kanseri önleyici etkisi azımsanmayacak derecede yüksektir.

Uzmanlar, besinlerin içeriklerinde C vitamininin E vitaminiyle birlikte daha etkili olduğunu saptamışlardır. Bu önemli olayı Siirt fıstığında görebiliriz. E ve C vitamini kompleksince oldukça zengindir. Bu sayede vücudun bağışıklık sistemi güçlenir ve böylece birçok hastalığa karşı direnç kazanmasını sağlar. Siirt fıstığı içerdiği E vitamini sayesinde kandaki kolesterol (yağ) oranını dengeye sokarak kalp hastalıklarını önler. Bunun yanında sinir sistemini düzenleyerek hem ruhsal hem de fiziksel açıdan insana enerji sağlar.

İnsan sağlığına birçok olumlu etkisi olan B vitamini zenginliği Siirt fıstığında göze çarpar. 100 gramında 0,67 mg gibi yüksek oranda B1 vitamini ihtiva eder. B1 vitamini ihtiyacının büyük kısmını Siirt fıstığı ile karşılamamız mümkündür. Bununla kalp yetmezliği, yaygın ödem, adale yetmezliği ve uykusuzluk gibi belirtileri olan beriberi hastalığı riskini önemli oranda azaltmış oluruz.

B vitaminlerinin en yaralısı olarak bilinen B6 vitamini Siirt fıstığının önemli içeriklerindendir. % 1,40 B6 vitamini içeren Siirt fıstığı bu özelliği nedeniyle kansere karşı etkili bir besindir. Bunun yanında kandaki alyuvarların üretilmesine katkıda bulunarak kadınların adet dönemlerinin de fazla sorunlu geçmemesini sağlar.

Posalı gıdaların yetersiz tüketimi çağımızın hastalığı olan Kanser etmenidir. Siirt fıstığı % 4 posa içeriğine sahiptir. Bu yönüyle buğday, patates ve pirinçten bile daha yüksek posa içeriğine sahiptir. Yaşlılarda önemli bir sorun olan kabızlığı önlemek için hazırlanan diyetlerde posalı olması nedeniyle Siirt fıstığı önerilen gıdalar arasında yer alır. Bunun yanında az posalı yiyeceklerin kolesterolü arttırdığı önemli bir gerçektir. Siirt fıstığı sipariş için bizimle iletişime geçiniz.

SİPARİŞ FORMU

 
 
 
 
 
 Siirt Fıstığı sipariş