Siirt bıttım sabunu ile saç dökülmesini durdurunSite Haritası

Anasayfa


     Pervari Karakovan Balı

   
Üretici : hepsisiirt.com
Fiyat : 115 TL 
Ürün Özellikleri
pervari karakovan balı, yaklaşık altı ay boyunca iğne ucu kadar güneş görmeyen kovanlarda, yüksek rakımlı dağların eteğinde üretimi yapılmaktadır.
 Sipariş        Detaylar
 
 
Detaylar
Siirt'e Bağlı Pervari İlçesinin 2600 Rakımlı Yüksek Dağların Yaylalarında İnsan Faktöründen Uzak 1001 Çeşit Çiçek ve Bitkinin Olduğu Ortamlarda Üretimi Yapılmaktadır.

İsteyen Müşterimize Sağlıklı ve Organik Olduğuna Dair Sağlık Bakanlıklarından Analiz Raporları Gönderilir. Unutmayalım ki  Hakiki Bal Sadece Bilimsel Olarak Kanıtlanabilmektedir. Biz kendimize ve
Pervari Karakovan Balına Güveniyoruz.
 pervari karakovan balı
 pervari karakovan balı

 pervari karakovan balı

 pervari karakovan balı

Pervari Karakovan BalıSiirt merkeze bağlı Pervari ilçesinde yüksek rakımlı dağlarda üretilir. Orijinal hakiki Pervari Balının üretiminde kesinlik şeker veya herhangi katkı maddesi kullanılmamaktadır.


Türkiye'de üretilen en önemli balları arasında Pervari balı, ülkemizin en önemli bal çeşitlerinden biridir.Yüksek rakımlı dağlarda insan faktöründen uzak binlerce bitki ve çiçeğin meydana getirdiği bol, zengin florası ile arıların peteklere boşaldığı balın kalitesinin en önemli göstergesidir.

Pervari ilçesinin yüksek dağlarında zengin bitki çeşidi ile insan sağlığı açısından şifa kaynağı olarak bilinmektedir. Özellikle mide rahatsızlığı başta olmak üzere birçok hastalığa iyi gelen karakovan balı, birçok hastalığa da faydalı bir özel bal olarak bilinmektedir. Üretim konusunda sağlık bakanlığınca onaylı olan bal aynı zamanda tescilli ve patent sahibidir.

Karakovan Pervari Balı ile Gelen Şifa

Yüksek rakımlı dağlarda doğal ortamlarda üretilen Pervari balı kalitesinin en önemli göstergelerinden biride yüzlerce çiçek ve bitkinin meydana getirdiği flora çeşitliliği ile ortaya çıkmaktadır. Ülkemizin şirin illerinden biri olan Siirt Pervari ilçesinin dağlık kesimlerinde üretilmekte olan bal Türkiye’nin en değerli karakovan balları arasında yer almaktadır.


Binlerce arının, tabiri yerinde ise 1001 çeşit çiçeği dolaşan arılar peteklere boşalmasıyla meydana gelen bu eşsiz, lezzetli ve şifa kaynağını balı herkese özellikle kalp, karaciğer, bağırsak, mide, tansiyon, kan dolaşımı ve damar hastalıklarına şiddetle tavsiye etmekteyiz.

Pervari karakovan balı, geçtiğimiz yıllarda tescil edilip, patentli bir ürün haline getirilmiştir. Tadında ve kokusunda damaklara ayrı bir lezzet katan meşhur bal bir hastalığa iyi geliyor.

Pervari balını diğer ballardan ayıran diğer bir önemli özelliği ise, geleneksel usullerle uygun olarak karakovan ve örme sepetlerde imal edilmesidir. Siirt Karakovan Pervari Balının diğer bir çok yöremizde üretilen sarı renkli bala göre daha beyazımsı rengindedir..

Karakovan Balı Faydaları

Pervari Balının faydaları, kalp, karaciğer, bağırsak, mide, tansiyon, kan dolaşımı ve damar hastalıklarına iyi geldiği bilinmektedir. Sigara içenlerin yemek borusunu temizlemek için de tercih ettiği balın, afrodizyak etkisi de vardır.

Bu özellikleri sebebiyle Pervari Balı ülkemizde şifa kaynağı olarak görülen ve aranan birkaç baldan birisidir. Lezzeti, şifası ve kalitesiyle aranan bir bal olan Pervari Balı Osmanlı Sarayında da tüketilen bir bal olarak bilinmektedir

Siirt Pervari yöresinde üretilen Karakovan Çiçek balı eski zamanlardan bu tarafa haklı bir şöhrete sahiptir. Pervari balını diğer ballardan ayıran en önemli özelliği, geleneksel usullerle karakovan ve örme sepetlerde üretilmesidir.

Siirt Pervari Karakovan balının diğer bir önemli özelliği gerek örme sepetlerin, gerekse bir metre uzunluğunda, 30 santim kalınlığında yuvarlak dut ağacının oyularak yapılan kara kovanların içine, temel petek konulmamasıdır. Diğer suni peteklerden farklı olarak, arıların içini doldurdukları temel petek de arılar tarafından yapılmaktadır. Bu sebeple kara kovan balının peteği de rahatlıkla yenilebilir ve şifalıdır.

Pervari Balı diğer birçok yöremizde üretilen sarı renkli ballara göre daha beyaz renklidir ve orijinal Pervari Balının üretiminde kesinlik şeker, yem, katkı maddesi kullanılmamaktadır.

Karakovan Balı Nasıl Anlaşılır?

Hakiki karakovan balı en bilimsel şekilde labaratuar ortamında kanıtlanır. Bal aldığınız yerin kaliteside çok önemlidir. Karakovan terim ve mantıksal olarak tanımlamak gerekirse, bir bal kovanın 6 ay boyunca hiç bir ışık görmemesi ve altı ay boyunca kapalı bir kutu şeklinde durmasına karakovan denir. Hakiki bir karakovan peteği kesinlik suni, bal mumu şeklinde olamaz, yalnız günümüzde bu doğal ortamı ihlal edip suni petek kullananlarda mevcut fakat bunu biz tasnif etmiyoruz, şayet her şeyin en doğalı iyidir ve kalitelidir diyoruz.


Arı her zaman balını kendi doğal ortamında üretmesi gerekir. Bazı bal üreticileri son yıllarda özellikle karakovan etrafına çeşitli uygulamalar yaparak bal arılarını etkileme konusunda çeşitli doğru olmayan yöntemler kullanırlar; örnek vermek gerekirse mesela bir sürünün önüne en başta kullanılan şeker, kavun, karpuz ve benzeri gıdalar kullanılarak bal arılarından daha çok ama aynı zamanda daha düşük kalitede bal almaya çalışırlar.


Bu hiç bir şekilde doğru değildir böylece hile yoluna gidilerek daha çok üretim yapılarak balın kalitesi düşürülmektedir. En iyi ve hakiki bal doğal baldır diyor, siz değerli ziyaretçilerimize sağlıklı mutlu günler diliyoruz.

 
 
Müşteri Temsilcimiz En Kısa Zamanda Sizinle iletişime Geçecektir.
SİPARİŞ FORMU
İsim
ürün ve miktarı
E-Mail
Telefon
İl
Adres
Mesaj
 
 
 
 Siirt Fıstığı sipariş