Siirt bıttım sabunu ile saç dökülmesini durdurunSite Haritası

Saç Dökülmesi Nasıl Önlenir ?

Saç dökülmesi son yıllarda insanların en çok şikayetçi olduğu konuların başında gelmektedir. Bu durum can sıkmanın ötesinde psikolojik olarak insanları olumsuz bir şekilde etkilemektedir. Yaşanan bu problemden dolayı insanların sosyal faaliyetleri aksatmakla beraber, kişiler öz güven problemi yaşayabilmektedir.


Saç dökülmesini önlemek için insanlar farklı arayışlar aramaktadır. İşte tam bu noktada Türkiye’de adından çokça bahsedilen Siirt yöresine has olan, tamamen doğal olarak üretimi yapılan Siirt Bıttım Sabunu ortaya çıkar. Bu doğal sabun çeşidi özünde yörede bıttım adı denilen meşhur Siirt Fıstığının yabani hali olan bitkiden yapılmaktadır. Siirt Fıstığının yabani hali bıttım içerik bakımından çok zengin ve faydalıdır. Bıttım yağını bu denli özel kılan en önemli etken yağıdır. Bıttım yağı Siirt bıttım sabunu üretiminde kullanılmaktadır.


Antiseptik yani mikrop öldürücü özelliği nedeni ile saç derisi başta olamak üzere insan vücudunun bütününde cilt üzerindede etkisi bilimsel olarak kanıtlanmıştır. Saç dökülmesini durdurur. Var olan saçların canlanması ve güçlenmesini sağlamaktadır.


Saç dökülmesini engellemek için hem cep için zararlı hem de yan etkileri mevcut olan kimyasal içerikli sabun ve şampuanlar kullanmak yerine, doğanın bir mucizesi olan Siirt bıttım sabununu denemekte fayda vardır. Başta eczanelerde satılan bu pahalı kimyasal içerikli sabun ve şampuanlar saç dökülmesine karşı %100 etki sağlamaz. Hatta alerjik ve hassas olan ciltlere yan etkileri ile zarar bile verebilmektedirler. Sizlerde en azından hem ucuz hem de insan sağlığı açısından bilimsel olarak kanıtlanmış hatta üniversitelerde bile araştırmalara konu olmuş hiçbir katkı maddesi içermeyen Siirt bıttım sabunu kullanarak bu probleminize çözüm bulabilirsiniz. 


Yorumlar - Yorum Yaz


 Siirt Fıstığı sipariş