Siirt bıttım sabunu ile saç dökülmesini durdurunSite Haritası

Pervari Karakovan Balı

Pervari karakovan balı 

hakkında tüm akıllardaki sorularınızı gidermek için bu bilgileri sizinle paylaşıyoruz.Pervari karakovan balı nerede üretilir ?

Pervari ilçesi Siirt merkeze yaklaşık olarak 90 km uzaklıkta etrafı yüksek dağlar arasında bulunan bir ilçedir. Pervari ilçesi yaklaşık olarak 1380 metredir. Dağların yükseklikleri ise 2953 metre olarak en yüksek dağlara sahiptir. Geniş ve uzun yaylar ve akarsulara sahip olan Pervari ilçesi işte tam bu yüksek noktalara arıcılar tarafından kurulan kovanlar tarafından tamemen ilkel yöntemler ile doğal ve orgnik bir şekilde bal üretimi yapılmaktadır.


Pervari Karakovan Balının Kalitesi Nedir ?

Türkiye bal üreten ülkeler arasında dünyada Çin'den sonra gelen 2. ülke olarak en fazla bal üretimine sahip ülkedir. Türkiye'de yörelere ve coğrafi bölgelere göre bal çeşitleri sınıflandırılmıştır. Halen hazirda Pervari karakovan balı tüm ülkece kalitesi bilinen ama yapılan reklamlar ve tanıtımlar yüzünden değerinden çok daha fahiş fiyatlara satılan Anzer balı kadar kalitelidir. Pervari balı içerik ve fayda bakımından Anzer balı diye bilinen bal kadar kıymetlidir. Nitekim tanıtım ve reklam organizasyonun yetersiz kalması ve tüketicinin hakiki pervari karakovan balına ulaşma noktasında çektiği sıkıntılardan dolayı pervari karakovan balı haksiz bir şekilde anzer balının gerisinde kalmıştır.

Pervari Karakovan Balı Faydaları Nelerdir ?

Balın insan sağlığı açısından önemli gerek bilimsel ortamlarda gerekse dini açıdan ayetler tarafından insanoğluna bildirilmiştir. Günümüzde bal ameliyat sonra yaraların tedavisinde halen kullanıldığı bilinmektedir. işte tam bu nokta pervari karakovan balının faydaları biraz daha fazla ön plana çıkmaktadır. Başlıaca olarak alcaca hastalığı, karaciğer, böbrek hastalıkları, nörolojik hastalar, doğum sonrası ve gebelik dönemlerinde tüketilmesi fayda vermektedir. Uzun kış dönemlerinde soğuk algınlığını engellemek gelişim düzeyinde bulunan çocukların zeka düzeyini arttırmaktadır.


Hakiki Pervari Karakovan Balı Nasıl Anlaşılır ?

Normal şatlarda serin olarak muhafaza edilmesi durumda yıllar boyunca bozulmayan tek besin maddesi baldır. Hakiki bal labaratuvar ortamlarda analizler sonucunda kanıtlanan ballardır. Peki bizler hakiki balı nasıl anlayacağız ? Bu soruya kulaktan duyma bilgiler ve bir takım teknikler uygulayarak ulaşmamız zordur. Ama bu teknikler bize genel olarak bir takım izlenimlerde bırakarak doğru noktaya ulaşmamızı sağlayabilir. Bu konu ile ilgi olarak internet sayfamızda "Gerçek bal nasıl anlaşılır ?" linkinde bulabilir veya detaylı olarak 0549 870 05 34 nolu telefonlarımızdan bize her türlü soruyu bilgiyi danışabilirsiniz. 


Pervari Karakovan Balı Sipariş Nasıl Vereceğim ?

Pervari karakovan balı üretimini yapan arıcılar tarafından tedarik ettiğimiz balları online olarak dilediğiniz zaman sizlere gönderebilmekteyiz. Yapmanız gereken tek şey iletişim formunu doldurarak veya 0549 870 05 34 nolu tefondan bizlere ulaşmanız yeterlidir. Türkiye'nin neresinde olursanız olun size bir telefon kadar uzağınız. Talep ettiğiniz karakovan balını en uygun şartlarda sizlerin belirttiği ev veya iş yerinize kadar ulaştırıyoruz.

Pervari Süzme Bal ve Petekli Bal Arasında Fark Nelerdir ?

Pervari karakovan balı süzme veya petekli arasında genel anlamda herhangi bir fark söz konusu değildir. Yanlızca pervari karakovan petekli bal sipariş verdiğiniz zaman gramaj olarak genelde 1 kg 100 gr veya 1 kg 500 gr arasında ağırlık değişebilir. Bu gramaj farkı fiyat olarak ilave edilirken pervari süzme balı net olarak 1 kg olarak çıkmaktadır.


Pervari Karakovan Balı Memnun Kalınmadığı Takdirde Ne Yapabiliriz ?

Pervari karakovan balı şeker hastalarının bile rahatlıkla tüketebileceği kalitededir. Aksi bir durumda satın alınan balın, herhangi bir neden ile ( kokusu, rengi, biçim, tadı, vb ) aklınıza ne gelirse beğenmediğiniz zaman ürünü geri alıyoruz. Ürün için ödediğiniz paranızda hernagi bir kesinti söz konusu olmadan belirttiğiniz hesap no veya ptt şubesine tc kimlik no üzerinden iade ediyoruz. Siirt Fıstığı sipariş